Bestyrelsen

22. marts 2022

Jan Lagoni Jacobsen
formand
Toftevænget 2, 6710 Esbjerg V.
tlf. 20 47 33 02
mail: jan.lagoni@live.dk

Peter Tørnqvist
næstformand
Kongensgade 12, 6760 Ribe
tlf. 20 30 40 45
mail: pt12@hotmail.dk

Lilian Andersen
kasserer
Roald Amundsensvej 31, 6715 Esbjerg N.
tlf. 75 13 25 00
mail: la@apalaw.dk

Marianne S. Pedersen
sekretær
Sp. Kirkevej 52, 6700 Esbjerg
tlf. 40 19 84 07

Laurids Schack
formand for Bramming Venstre og
Mejsevej 12, 6740 Bramming
tlf. 29 41 42 39
mail: schack@brammingnet.dk

Peter Lundgaard
formand for Darum Venstre
Nørremarksvej 25, 6740 Bramming
tlf. 61 35 80 40
mail: peter@pl-byg.dk  

Ketty Christoffersen
formand for Grimstrup - Vester Nykirke Venstre
Ommevej 2, 6740 Bramming
tlf. 22 53 42 09
mail: keot@mail.dk

Jens Vind Petersen
formand for Esbjerg Venstreforening
Tarp Byvej 81 B, 6715 Esbjerg N.
tlf. 30 28 78 89
mail: jens.vind@icloud.com

Tommy Noer
formand for Venstre i Esbjerg Vest
Merkurvænget 79, 6710 Esbjerg V.
tlf. 40 12 21 31
mail: tommynoer@gmail.com
  
Hans Erik Andersen
formand for Vejrup-Gørding Venstre
Kløvermarken 49, 6690 Gørding
tlf.  76 22 34 82
mail: hsand1966@gmail.com

Bent Jepsen
formand for Jernved Venstre
Plougsvadvej 13, 6771 Gredstedbro
tlf. 51 54 94 69
mail: bkjbent@outlook.dk  

Leif Møller
formand for Obbekær-Kalvslund Venstre
Obbekærvej 100, 6760 Ribe
tlf. 75 44 13 16 eller 23 39 79 16
mail: varmingsminde@live.dk

Anders Rohr Jørgensen
formand for Venstre i Ribe
Hillerup Markvej 6, 6760 Ribe
tlf. 22 56 24 94
mail: andjr@esbjergkommune.dk

Alex Sørensen
formand for Venstre i Roager - Seem - Spandet
Lille Roagervej 8, 6760 Ribe
tlf. 40 12 21 02
mail: alesr@esbjergkommune.dk

Henrik Andersen
formand for Venstre i Sneum - Tjæreborg
Sønderbyvej 28, 6731 Tjæreborg
tlf. 40 12 33 55
mail: hat@post.tele.dk

Christoffer Møller Kristensen
formand for Venstre i Vester Nebel
Hygum Engvej 2, 6715 Esbjerg N.
tlf. 75 16 91 81 eller 29 28 16 13
mail: ck_2809@yahoo.dk 

Jeppe Hollænder
formand for VU
Sdr. Lourupvej 45, Lourup
6670 Holsted
tlf. 52 38 85 93
mail: jeppehn62@gmail.com 

Emil Hoffmann Madsen

formand for kredsbestyrelsen Esbjerg By og Fanø
Sønder Nytoft 25,
6720 Fanø
tlf. 22 67 04 44
mail: emil.madsen@gmail.com

Vita Zenner
formand for kredsbestyrelsen Esbjerg Omegn
Hjortkærvej 10, Omme
6740 Bramming
tlf. 21 76 40 54
mail: zenner@zenner.dk